Se zvýšeným příjmem bílkovin upravte svůj pitný režimPřidáno: 06.12.2016

Množství mladých nadšenců kulturistiky a silových sportů do sebe nesmyslně tlačí velké množství proteinů a neuvědomují si, že kromě snížené efektivity vstřebávání ohrožují i své zdraví. Jak efektivněji využít přijaté bílkoviny a minimalizovat negativní dopad na organismus?

Množství vody

Rozhodující faktor při příjmu bílkovin je právě příjem vody. Zdravý dospělý člověk bez jakékoliv fyzické činnosti by měl vypít 3 litry vody denně. Vody - bez zbytečných chemikálií, cukrů a podobných chutných ingrediencí. V létě se může příjem vody vyšplhat až na 5 litrů a u vrcholových sportovců i více. Přece jen, velké tělo s velkým objemem svalů potřebuje na ochlazení mnohem více vody. Zejména tehdy, když mu jeho majitel dává zabrat v posilovně.

Není voda jako voda

Na slazené nápoje rovnou zapomeňte. Jsou možná chutné, ale tělo místo hydratace dříve vysuší. Stejně pozor i na příliš studené nápoje. Ideální jsou vlažné nápoje. Ráno tělo nejlépe hydratuje teplý čaj (i v letních vedrech). Tělo při výkonu ztrácí nejen vodu, ale i minerály a ionty. Právě proto jsou doporučovány zejména iontové nápoje nebo klasické ,,šumáky". Nic však nepokazíte čistou vodou nebo minerálkou.

Během tréninku

Během tréninku je tělo schopno vypotit i 2 litry potu. Tyto tekutiny je potřeba okamžitě doplnit, aby nedošlo ke kolapsu organismu. Během tréninku můžete klidně vypít i 1 a půl litru vody. Při takovém množství si však musíte přesunout trénink břicha na začátek tréninku. Trápit oblíbené břicho při konci s plným žaludkem vody by mohlo vést k tomu, že zbarví zrcadlo posilovny.

Přetížení organismu

Při zvýšeném příjmu bílkovin pomáhá jejich lepší vstřebatelnosti právě dostatečný pitný režim. Díky pitnému režimu jsou vnitřní orgány méně namáhány zpracováním bílkovin a jejich rozkladem během dnů, kdy tělo bombardujete velkými dávkami proteinových nápojů.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2014 - 2018 © Na Maximum