Komplexní spalovače tuků

Komplexní spalovače tuků představují výživové doplňky, které při vhodně zvoleném způsobu stravování a tréninku přispívají k lepšímu metabolismu, oxidaci a absorpci tuků, vyššímu energetickému výdeji a s ním spojené redukci tělesné hmotnosti. Spalovače tuků podporují dlouhodobou adaptaci těla na tukový metabolismus. Komplexní spalovače na rozdíl od těch standardních obsahují různé kombinace látek, které se vzájemně podporují, a tím ještě více zvyšují účinnost preparátu.

PŘÍNOSY UŽÍVÁNÍ KOMPLEXNÍCH SPALOVAČŮ TUKŮ:

 • větší množství účinných látek, jejichž vzájemná kombinace ještě více zvyšuje účinnost preparátu
 • podporují využívání tělesného tuku jako zdroje energie, čímž zabraňují jeho nadměrnému ukládání v organismu
 • přispívají k nižšímu vstřebávání přijatých tuků z potravy
 • napomáhají nižší chuti k jídlu
 • podílejí se na podpoře fyzického výkonu
 • díky přísné mezinárodní legislativě je mohou bez výčitek používat i profesionální sportovci

O SPALOVAČÍCH TUKŮ OBECNĚ

Spalovače tuků fungují na principu společného (tzv. synergického) efektu několika účinných látek současně. Díky tomu je tuk využíván a spalován rychleji a efektivněji:

 • podpora uvolňování mastných kyselin z tukové tkáně a jejich následné využití jako zdroje energie
 • zvýšení produkce tepla, a tím zvýšení celkového energetického výdeje
 • snížení příjmu potravy a chuti k jídlu

CHARAKTERISTIKA VYBRANÝCH ÚČINNÝCH LÁTEK OBSAŽENÝCH VE SPALOVAČÍCH

KOFEIN

- hlavní složka drtivé většiny spalovačů tuku, která přispívá ke zvýšenému vylučování adrenalinu a noradrenalinu do krve, a tím ke zvýšenému výdeji energie.

ZELENÝ ČAJ

- klinické studie prokázaly, že aktivní ingredience v něm obsažené (katechiny) redukují celkový tělesný tuk, obvod pasu a množství podkožního tuku. V kombinaci s kofeinem dochází k zesílení jejich účinku.

L-KARNITIN

- pomáhá transportovat mastné kyseliny do buněk, kde jsou využívány jako zdroj energie. Tato aminokyselina byla často používanou tajnou zbraní velkého množství profesionálních sportovců.

CLA

- konjugovaná kyselina linolová, polynenasycená mastná kyselina, svou strukturou velmi podobná omega-6 mastným kyselinám. Přestože jde de facto o tuk, je prokázáno, že konzumace přibližně 1,5 - 3 gramů CLA denně vede k redukci tělesného tuku.

GARNICIA KAMBODŽSKÁ

- hit posledních let, zejména mezi lidmi, kteří kofein moc dobře netolerují. Účinné látky obsažené v jejím extraktu blokují činnost enzymů podílejících se na syntéze mastných kyselin, čímž podporují odbourávání tuku.

PRO KOHO JSOU URČENY?

 • pro širokou veřejnost - která touží zhubnout, bez ohledu na druh prováděné fyzické aktivity
 • pro sportovce - napomáhají nejen při redukci tělesné hmotnosti, ale také při samotném sportovním výkonu
 • pro začátečníky - na cestě za jejich vytouženými cíli

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB UŽÍVÁNÍ

V souvislosti s užíváním spalovačů tuků doporučujeme dodržovat několik jednoduchých zásad:

 • UŽÍVEJTE 30 MINUT PŘED PLÁNOVANOU FYZICKOU AKTIVITOU
 • CYKLUJTE - ani ten nejlepší spalovač tuků vám neposkytne doživotní účinek. Jde o doplňky určené ke krátkodobému, rozhodně ne chronickému používání, maximálně po dobu 4 - 6 týdnů, po které je nutná minimálně stejně (ideálně alespoň dvojnásobně) dlouhá přestávka.
 • ZAČNĚTE MALÉM - neexistuje přímá úměra mezi množstvím užívaného doplňku a ztrátou tělesného tuku. Stejně jako u ostatních suplementů, i zde platí, že byste se měli řídit doporučeními uvedenými na jednotlivých produktech.
 • PRIORITOU SVALY, NE TUK - nezapomínejte na to, že spolu s výživou a případnými doplňky jsou svaly prostředkem, který pomáhá spalovat tuk. Ztráta tělesné hmotnosti by proto nikdy neměla být na úkor čisté svalové hmoty. Pokud si v tomto procesu nejste jisti, je určitě na místě obrátit se na zkušeného trenéra nebo výživového poradce.
 • POZOR NA NADBYTEK STIMULANTŮ - hlavní složkou většiny spalovačů je kofein, který má mimo jiné také výrazný povzbuzující účinek. Pokud si svůj den neumíte představit bez ranní kávy, případně bez několika šálků během dne, nemluvě například o energetických nápojích, dávejte si pozor na předávkování kofeinem. Jednou z možností pro vás mohou být stimulanty, které kofein neobsahují, například Yohimbin či Garcinie.
Číst dál Skrýt popis

Filtr

Cena:

Značka:

Seřadit podle: