Lipozomální doplňky

Lipozomální vitamíny a minerály představují speciální kategorii suplementů, která se vyznačuje vyšší vstřebatelností, a tím i účinkem, ve srovnání s běžně dostupnými produkty. Většinou se vyskytují v tekuté formě, jsou obaleny tzv. cytoplazmatickou membránou, která chrání obsah před znehodnocením při průchodu trávicím traktem. Účinná látka se tak dostane na místo určení, aniž by došlo k počátečnímu zpracování látky před tím, než se dostane do svého cíle.

PŘÍNOSY UŽÍVÁNÍ LIPOZOMÁLNÍCH VITAMÍNŮ A MINERÁLŮ:

  • nejvstřebatelnější a nejúčinnější forma obsažené látky (až 95 procent)
  • vysoké cílové hladiny v organismu
  • stabilita, kompatibilita a konzistence
  • vstřebávají se již v ústní dutině
  • vyráběny technologií na bázi tělu vlastních biologických procesů

 

O LIPOZOMÁLNÍCH DOPLŇCÍCH OBECNĚ

Biologická dostupnost tělu prospěšných látek v potravinách či doplňcích výživy je klíčová, protože rozhoduje o tom, kolik z jejich přijatého množství naše tělo dokáže adekvátně využít. Ovlivňuje ji několik proměnných - například množství žaludeční kyseliny či fungování jednotlivých orgánů trávicího traktu zajišťujících transport, vstřebávání, metabolismus a vylučování živin. Běžně konzumované potraviny ztrácejí svůj potenciál právě pod vlivem příslušných faktorů, což je určitě na škodu. Zvláště, když si uvědomíme, kolik peněz musíme připlatit u některých druhů zeleniny, ovoce či některých vyhlašovaných superpotravin. Lipozomální doplňky výživy nás mohou mnoho těchto problémů velmi efektivně zbavit.

Cytoplazmatická membrána je jednou z nejdůležitějších částí buňky, která disponuje celou škálou důležitých funkcí - ohraničuje a vymezuje buňku, zajišťuje selektivní propustnost látek, reguluje buněčné prostředí, rozpoznává ostatní buňky pomocí signalizačních mechanismů a umožňuje přilnavost buňky k jiným buňkám, tkáním a orgánům. V šedesátých letech vědci přišli na to, že cytoplazmatická membrána obsahuje i tzv. lipozomy - fosfolipidové ,,bublinky“, do kterých se vzhledem k jejich velikosti, biokompatibilitě a vlastnostem vkládají velké naděje jako do systému budoucnosti pro doručování léků do organismu.

Vnější fosfolipidová část ohraničuje vnitřní vodní prostředí při rozměru menším než 150 nanometrů. Díky této kombinaci mohou lipozomy přepravovat různé druhy látek bez ohledu na to, zda jsou rozpustné ve vodě nebo ne. Poté, co dosáhnou svého cíle, degradují své membrány, a tak uvolní přenášené látky na místo svého určení. Takto mohou přes membrány proniknout do buněk i látky, které by za normálních okolností skrze buněčnou membránu neprošly (například již zmíněné léky), případně by prošly v menším množství (vitamíny, minerály apod.). Samozřejmě, farmaceutický průmysl není jediný, který konkrétním způsobem těží z jejich pozitivních vlastností. Lipozomy jsou důležité při přenosu DNA a v ní obsažené genetické informaci do buňky, kontrastních látek v radiologii, přepravě barviv do textilií, pesticidů do rostlin, kosmetických přípravků do kůže a doplňků výživy do potravy.

Liposomals jsou na rozdíl od běžně konzumovaných doplňků výživy v těle metabolizovány odlišným způsobem. Tradiční doplňky se po průchodu trávicím traktem metabolizují v játrech a následně do krevního oběhu, odkud jsou transportovány k jednotlivým orgánům. Liposomals se vstřebávají již v ústech, a také lymfatickým systémem v žaludku. Tím obcházejí játra, nerozpadají se a jsou dostupné v mnohem větších množstvích (pěti až desetinásobně).

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB UŽÍVÁNÍ

Optimální dávkování je určeno výrobcem v závislosti na konkrétním preparátu. Námi vyráběné produkty jsou dostupné v tekuté formě, a proto je pro dosažení doporučené denní dávky potřeba zkonzumovat jednu, maximálně dvě čajové lžičky.

 

Číst dál Skrýt popis

Filtr

Cena:

Značka:

Seřadit podle: