Medicinální houby

Medicinální houby jsou pojmenováním pro skupinu hub, u kterých jsou známé příznivé účinky na lidské zdraví. Už staří Egypťané věřili, že konzumace hub vede k dlouhému životu. Pod léčivými houbami rozumíme především ty pocházející ze zemí Dálného východu, ale některé najdeme i u nás. Společným jmenovatelem všech hub je obsah beta-glukanů, které se podílejí na stimulaci imunitního systému, ale příznivých účinků mají rozhodně mnohem více.

 

PŘÍNOSY UŽÍVÁNÍ MEDICINÁLNÍCH HUB:

 • stimulace imunitního systému
 • podpora mozkové činnosti
 • podpora udržování vyrovnaných hladin hormonů a krevního cukru
 • napomáhají tvorbě bílých krvinek
 • silný antioxidační účinek
 • zlepšení fyzické síly a vytrvalosti
 • vysoký obsah beta-glukanů a lektinů

 

O MEDICINÁLNÍCH HOUBÁCH

Aby bylo možné z pozitivních vlastností medicinálních hub vytěžit co nejvíce, je potřeba dosáhnout toho, aby se z nich uvolnily účinné látky do těla. Louhováním houby v médiu, nejčastěji ve vodě, vznikne koncentrát, který se speciální technologií vysuší na prášek. Ten se následně dávkuje do jednotlivých balení, případně do podoby kapslí. Takto lze v malém množství dostat do těla směs obsahující velké množství zdraví prospěšných látek.

 

CHARAKTERISTIKA VYBRANÝCH MEDICINÁLNÍCH HUB

 • REISHI

Houba většího vzrůstu s charakteristickým červeným zbarvením, lesklým povrchem a dřevnatou texturou. Najít ji ve volné přírodě je vzhledem k náročnosti klimatických podmínek, které vyžaduje, téměř nemožné, proto se v současnosti pěstuje ekologicky - ve sklenících. Je bohatá na všechny esenciální aminokyseliny, především lysin a leucin. Vzácný je obsah kyseliny ganoderové, která se podílí na lepším okysličení a průtoku krve v organismu.

- přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu

- pomáhá snižovat hladinu cholesterolu

- přispívá k udržení zdravého oběhového ústrojí

 

 • SHIITAKE

Jedlá, dřevokazná houba pocházející z východní Asie, která roste přirozeně na rozpadajících se stromech disponujících tvrdým dřevem. Je výborným zdrojem antioxidantů, beta-glukanů (rozpustná forma vlákniny), vitamínů skupiny B (B3, B5, B6, B2), manganu, fosforu, selenu, mědi, zinku, draslíku, hořčíku, vitamínu D a železa. Specifikem je obsah eritadeninu - bioaktivní sloučeniny, která snižuje účinek enzymu podílejícího se na produkci ,,špatného“ LDL cholesterolu.

- podporuje činnost imunitního systému

- má příznivý vliv na kosti

- přispívá ke správnému fungování kardiovaskulárního systému

 

 • CORDYCEPS

Jedna z nejznámějších čínských hub, která roste v náročných vysokohorských podmínkách. I proto jsou dnes tyto houby poměrně vzácným a nedostatkovým zbožím, ve starověku byly vyhrazeny pouze pro tehdejší císaře. Cordyceps je vyhledávaný zejména pro vysoký obsah beta-glukanů. Svým pozitivním vlivem na lidské zdraví je velmi často srovnáván s další, zřejmě ještě populárnější rostlinou - ženšenem.

 - podporuje imunitu

- přispívá k udržování normální hladiny glukózy v krvi

- pomáhá potlačit únavu

- podporuje udržování dobrého sexuálního zdraví

 

 • HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

Pravděpodobně nejznámější zástupce medicinálních hub, které přirozeně rostou téměř ve všech druzích lesů po celém světě. Je snadno kultivovatelná a pro své nízké nároky na růst se rychle rozšířila prakticky na všechny kontinenty. Hlíva ústřičná je oblíbenou pochoutkou především v asijských a evropských zemích. Pro nízký obsah tuku a současně bohatý obsah živin, včetně bílkovin, beta-glukanů, statinů, aminokyselin, vitamínů skupiny B a minerálů, je prakticky bestsellerem na každém trhu, kam se dostala.

 - podporuje správnou činnost srdce a cév

- přispívá k obranyschopnosti organismu

- ovlivňuje regeneraci buněk a tkání

- má výrazné antioxidační účinky

Číst dál Skrýt popis

Filtr

Cena:

Značka:

Seřadit podle: