Pro lepší spánek

Mnoho vrcholových manažerů či jiných lidí, kteří se prezentují svými vynikajícími výsledky, se rádi „pochlubí“ informací, že pro zaneprázdněnost spí nanejvýš pár hodin denně. To je v příkrém rozporu s tím, co je nám vštěpováno od útlého dětství - že spánek je příležitost pro tělo zregenerovat, dohnat zameškané z celého dne a uskutečnit řadu nezbytných procesů. Dostatečně dlouhý a kvalitní spánek je důležitý pro fyzický i psychický výkon. V této sekci najdete ověřené přírodní produkty, včetně melatoninu, které podpoří váš zdravý spánek.

PROČ JE SPÁNEK DŮLEŽITÝ?

  • snižuje riziko nadváhy a obezity u dětí i dospělých
  • nedostatek spánku vede ke zvýšení chuti k jídlu, jelikož dochází ke zvýšení tvorby ghrelinu (hormonu zvyšujícího apetit) a ke snížení tvorby leptinu (hormonu snižujícího apetit)
  • zlepšuje vědomí, koncentraci a produktivitu
  • zvyšuje fyzickou výkonnost
  • snižuje riziko infarktu myokardu, cévní mozkové příhody a cukrovky 2. typu, a to zejména tehdy, pokud člověk spí alespoň 7 hodin denně
  • přispívá k dobré náladě - jeho nedostatek se pojí se zvýšeným výskytem deprese či dokonce sebevražd
  • zvyšuje imunitu - osoby, které spí méně než 7 hodin denně, jsou až třikrát náchylnější k infekcím

MELATONIN

Melatonin je hormon produkovaný šišinkou v mozku (epifýzou). Jeho tvorba a vylučování jsou podmíněny především střídáním světla s tmou. S ubývajícím množstvím slunečních paprsků jeho tvorba stoupá a naopak, čímž přispívá regulaci tzv. cirkadiánních rytmů - procesů souvisejících s bděním a se spánkem. Když přichází soumrak, podmozková žláza (hypofýza) brzdí produkci budícího hormonu serotoninu na úkor melatoninu, který začne epifýza pomalu uvolňovat do krve a který pomáhá uvolňovat naše tělo a mysl a připravit ho na usínání a kvalitní průběh spánku. Hladina melatoninu kulminuje přibližně kolem třetí hodiny ráno.

 

Číst dál Skrýt popis

Filtr

Cena:

Značka:

Seřadit podle: