Zelené superpotraviny

Potraviny a výživové doplňky, které jsou výjimečné obsahem živin důležitých pro lidský organismus - bílkovin, vitamínů či minerálů, mají antioxidační účinky, pozitivně ovlivňují imunitní systém a jejich účinek je potvrzen výsledky klinických studií. Navíc jejich účinky lidstvo zná již celá staletí, ale jak už to bývá, mnohé z nich ocenilo až s odstupem času.

Ze superpotravin má člověk největší užitek tehdy, když je konzumuje v přirozené a nezpracované podobě, protože pouze za těchto okolností z nich dokáže vytěžit potřebné množství živin, které v lidském těle plní mnoho nejrůznějších úkolů a o jejichž pozitivních účincích pravidelně píšeme i v našich článcích. Superpotraviny obsahují především:

  • bílkoviny
  • vitamíny a minerály
  • enzymy a koenzymy
  • antioxidanty
  • vlákninu

 

MORINGA

Víceúčelová užitná rostlina, která obsahuje mnoho důležitých látek a cenných živin, jejichž obsah ji proslavil po celém světě. Vysoký obsah životně důležitých aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Spolupodíl na přenosu kyslíku v organismu, zvýšení koncentrace a podpora ostatních kognitivních funkcí mozku. Mnohostranně využitelná rostlina, která nabízí velkou část přírodního bohatství.

 

ZELENÝ JEČMEN

Multifunkční superpotravina bohatá na množství zdraví prospěšných látek, které se spojují především s pozitivním vlivem na trávicí systém člověka. Na rozdíl od svého rozšířeného kolegy je přirozeně bezlepkový, tím pádem vhodný pro všechny kategorie obyvatelstva. Podle některých vědců se jedná o nejlepší funkční potravinu vůbec. Jedná se o silný antioxidant, zdroj velkého množství vitamínů, minerálů a stopových prvků a rostlinu s pozitivním vlivem na kardiovaskulární, trávicí a nervový systém.

 

CHLORELLA

Druh zelené řasy s biologickými a farmakologickými vlastnostmi prospěšnými pro lidské zdraví. Pro své unikátní a zároveň komplexní složení je vynikajícím zdrojem celého spektra makro a mikronutrientů, včetně bílkovin, omega-3 mastných kyselin, polysacharidů, vitamínů a minerálů. Snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních a nádorových onemocnění tím, že snižuje hladiny cholesterolu a krevního cukru. Je také velmi silným antioxidantem.

 

SPIRULINA

Jednoduchá, jednobuněčná, mikroskopická, modrozelená řasa, která pomáhá tělu chránit se před oxidací. Nachází se v mnoha sladkovodních jezerech a řekách, kde se jí nejlépe daří bez používání pesticidů. Spirulina je bohatá na mnoho důležitých živin, včetně bílkovin, všech esenciálních aminokyselin, chlorofylu, komplexních sacharidů, železa, kyseliny gama-linolenové (GLA), vitamínů A, K a B- komplexu.

 

MATCHA

Směs japonských zelených čajů, jejichž tajemství výroby zná pouze úzká skupina domácích farmářů. Výroba tohoto čaje je jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě - sběr i zpracování jsou podmíněny speciálním postupem, které dokáží finálnímu produktu dodat punc dokonalosti. Matcha obsahuje zejména velké množství alkaloidů (včetně kofeinu) a polyfenolů, díky čemuž přináší tělu antioxidační, detoxikační a stimulační účinek.

Číst dál Skrýt popis

Filtr

Cena:

Značka:

Seřadit podle: